Dziś w newsletterze:

- nowości,
- moduły JPK, Windykacja, Kurierzy, Kelnerzy
- bezpieczeństwo.


 

Nowości:


30 czerwca została wydana wersja 11.4 enova. W niej dwie istotne nowości: JPK oraz Windykacja. Ponadto szereg drobnych zmian, jak nowa wersja CIT, CIT-O, CIT-BR, nowa nazwa kolumny w KPiR, zmienione deklaracje WND, GUS Z-03, GUS Z-06 i wiele innych.

JPK
Jednolity Plik Kontrolny to sposób na szybsze, łatwiejsze, dokładniejsze i w sumie tańsze (przynajmniej dla US) prowadzenie kontroli. Na razie dla dużych firm, ale wktótce obejmie on wszystkich.

Ponadto od stycznia 2017r. mali oraz średni przedsiębiorcy, a od stycznia 2018r. również mikro przedsiębiorcy zobowiązani są do comiesięcznego przesyłania danych z ewidencji VAT w strukturze JPK. Dane te mają być przesyłane nie na żądanie organu, ale automatycznie co miesiąc.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w:
 - broszura informacyjna http://www.netis.com.pl/jpk-ksiazeczka_enova365.pdf
 - pomocy enova (opis i instrukcja enova) https://dok.enova365.pl/Topic/32575
 - na stronach Ministerstwa http://www.mf.gov.pl/kontrola-skarbowa/dzialalnosc/jednolity-plik-kontrolny
 
Eksport JPK jest dostępny dla wszystkich użytkownków modułów księgowych i handlu.

Windykacja
Windykacja to odrębny moduł. Jest on napisany całkowicie od nowa i korzysta w znacznym stopniu z funkcjonalności jaka powstałą w enova w ostatnim roku. Umożliwia stworzenie rozbudowanego mechanizmu windykacji, o wielu stanach i sposobach kontaktu z dłużnikiem. Zawiera mechanizmy porządkujące proces, przypominające itd. Osoby które chciałbyby bliżej zapoznać się z modułem prosimy o kontakt.


Kurierzy
Miło nam poinformować, że stworzyliśmy dodatek do enova Netis Kurierzy. Posiadacze modułu Handel mogą wprost z okna paragonu, faktury lub wydania magazynowego zgłosić przesyłkę, zamówić kuriera, pobrać i wydrukować list przewozowy, śledzić status itp. Dodatek uwalnia od logowania się do serwisów kurierskich, przepisywania danych, przyspiesza pracę i zmniejsza ilość pomyłek. Dodatek zapewnia również obsługę innych czynności związanych z obsługą wysyłki paczek. Obecnie obsługiwane firmy kurierskie to DHL, Poczta Polska i Pocztex, GLS, UPS, Inpost kurierzy i paczkomaty, DB Shenker, DPD, K-EX.


Kelnerzy
Miło nam również poinformować, że stworzyliśmy dodatek do enova Netis Kelnerzy. Dodatek powoduje, że kelner może dotykowo obsługiwać enova w prosty sposób wybierać potrawy, przesyłać zamówienia do kuchni i drukować paragony. Obsługiwane są zamówienia telefoniczne z dostawą i odbiorem osobistym… i wiele innych.

NETIS SP Z O.O. INFORMATYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW ul. Chemiczna 1, 61-013 Poznań tel. 727 287 287 biuro@netis.com.pl
zapisz się do newslettera

Podaj poprawny adres

Zaznacz

Design by Solmedia