Dziś w newsletterze:

- nowości,
- moduł BI,
- bezpieczeństwo.


 

Nowości:


Po szaleństwie związanym ze zmianami przepisów na początku roku, nadszedł teraz czas na poprawki funkcjonalne w enova. W najnowszej wersji 11.3 poprawiono kilka drobnych utrudnień w obsłudze, wprowadzono kilka znacznych zmian w wewnętrznym działaniu programu, które będą skutkowały przyspieszeniem wyszukiwania. Zmiany dotyczą całego programu, ale będą widoczne szczególnie w przypadku niektórych dokumentów i raportów. Uaktualnione zostały niektóre wskaźniki, dostosowano do zmian wydruki ZUS Z-3, ZUS Z-3a, ZUS Z-3b, ZUS Z-15, ZUS Z-10, poprawiono edycję dokumentu przed wydrukiem i wiele innych drobnych spraw. Ale z najciekawszych zmian umożliwiono:
- umieszczanie wykresów na wydrukach, pozwalając na ładniejsze i bardziej przejrzyste prezentowanie wyników raportów.
- dodano czynność szybkiego przypisania adresu email nadawcy wiadomości do Kontrahenta lub Osoby kontaktowej powiązanej z tą wiadomością.
- wprowadzono możliwość rejestrowania nieobecności (np. urlopów) na godziny

To jest tylko drobny wycinek z wielu zmian jakie wprowadzono. Oprócz tego powstał nowy moduł BI, ale ta zmiana zasługuje na szersze opisanie.


 

Moduł BI:


BI to skrót od Business Inteligence. Moduł ten w swoich zamierzeniach ma wspomagać podejmowanie decyzji. Może służyć pomocą na poziome operacyjnym oraz strategicznym. A co to oznacza w praktyce?

Producent przygotował wiele ciekawych wskaźników wyliczanych na bieżąco z danych zawartych w bazie. Są to różnego rodzaju średnie, sumy, statystyki, np. wartość faktur per kontrahent, średnia wartość np. faktur, wskaźniki udziału dodatków płacowych, liczba zwolnień, średni czas zdarzenia CRM/serwisu itd. Możliwe jest także tworzenie własnych wskaźników dostosowanych do własnych potrzeb.

Przygotowane wcześniej statystyki można w postaci kafelków umieszczać w programie w miejscach gdzie będą potrzebne, np. nad listą pracowników, faktur, w okienku faktury. To może pozwolić użytkownikom enova na podejmowanie szybkich decyzji np. o zakupie, o przydzieleniu rabatu, kredytu kupieckiego itd. To w zakresie operacyjnym. W zakresie strategicznym możliwa jest obróbka tych wskaźników wraz z dowolnymi danymi z programu w zewnętrznych narzędziach analitycznych typu Power BI.NETIS SP Z O.O. INFORMATYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW ul. Chemiczna 1, 61-013 Poznań tel. 727 287 287 biuro@netis.com.pl
zapisz się do newslettera

Podaj poprawny adres

Zaznacz

Design by Solmedia