Dzisiaj chciałbym pokrótce opisać pole kalendarza i okresu, które często wykorzystujemy.

W okienku tym możemy wpisać okres tak jak jest on prezentowany. Ale nie zawsze jest to najwygodniejszy sposób. Co możemy?

Zawsze możemy zrezygnować z myślników i użyć tylko 2 kropek, a dla dat zawierających się w jednym miesiącu nie trzeba powtarzać roku i miesiąca.

np. 20160301..31

A jeśli interesuje nas jeden dzień wystarczy wpisać ten dzień 20160301. Możemy też użyć myszki, klikając w pole prawym klawiszem:


W ten sposób możemy łatwo wybrać bieżący rok, miesiąc czy dzień. Wybrać też możemy inne predefiniowane okresy:

Jeśli potrzebujemy cały dowolny miesiąc z aktualnego roku można nie odrywać rąk od klawiatury i wpisać numer miesiąca np. 7 da w wyniku:


Możemy podobnie wpisać rok np. 2014 wyjdzie:


A gdy potrzebujemy niestandardowy okres to z pomocą klawisza F4 lub myszy możemy otworzyć okno kalendarza i zaznaczyć w nim okres ciągnąc myszą od skrajnej do skrajnej daty.


 

Mam nadzieję, że nie znaliście Pastwo jeszcze wszystkich możliwości i powyższe przykłady nie zanudziły, tylko pozwolą wygodniej korzystać z enova.


Gdyby u Państwa data była prezentowana w innym formacie, format można zmienić modyfikując ustawienia regionalne Windows.


 

Dodatki enova:
Jak zapewne wiecie Państwo, enova pozwala nam na rozbudowę jej funkcjonalności, tak by jak najlepiej służyła Państwu w prowadzeniu firmy.

W ostatnim czasie stworzyliśmy moduł współpracujący z systemami firm kurierskich. Dodatek pozwala m.in. na zamawiane kurierów, druk etykiet (listów przewozowych) wprost z zamówień lub faktur w enova i związaną z tym obsługę.

Gdybyście byli Państwo zainteresowani proszę o kontakt.

NETIS SP Z O.O. INFORMATYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW ul. Chemiczna 1, 61-013 Poznań tel. 727 287 287 biuro@netis.com.pl
zapisz się do newslettera

Podaj poprawny adres

Zaznacz

Design by Solmedia