Nowy rok zbliża się oraz bardziej, a z nim, jak to zwykle bywa, zmiany w przepisach oraz dodatkowe obowiązki.


Potwierdzenia salda:

Jednym z takich obowiązków jest przygotowanie potwierdzeń salda. Ponieważ czynności te wykonujemy rzadko, często trudno przypomnieć sobie jak to się robi. Zatem: po zalogowaniu się do enova klikamy w kafelek Ewidencja Środków Pieniężnych, następnie Rozrachunki wg dokumentów. Tu w menu czynności wybieramy Naliczanie | Potwierdzeń salda. W wyniku tego otworzy się okno parametrów. Nie musimy w nim nic zmieniać. Po wciśnięciu OK. otrzymamy okienko z wygenerowanymi potwierdzeniami, które zamykamy za pomocą Zapisz i zamknij. Wygenerowane w ten sposób potwierdzenia będą oczekiwały w kafelku Ewidencja Środków Pieniężnych | Dokumenty rozliczeniowe | Potwierdzenia salda. Tu możemy usunąć zbędne, zatwierdzić potrzebne i wydrukować je.


Zmiany w przepisach:

W przyszłym roku zmieniają się m. in. „oZUSowanie” umów cywilnoprawnych, wzory deklaracji podatkowych (drukowane i elektroniczne), sposób liczenia VAT przy użyciu proporcji, elektroniczne zwolnienia lekarskie, wskaźniki… Więcej na ten temat można dowiedzieć się z ulotki przygotowanej przez specjalistów z Soneta (producenta enova) dostępnej pod adresem:

http://netis.com.pl/dokumenty/enova365_nawigacja_po_zmianach_w_przepisach_wyd_1_10-12-2015.pdf


Nowa wersja enova:

Używając aktualnej wersji enova macie Państwo pewność, że program jest gotowy i zgodny z przepisami….. pod warunkiem, że przepisy są gotowe J. 15 grudnia 2015 wyszła nowa 11.1 wersja programu zawierająca większość zmian. Możemy jednak w niektórych przypadkach chwilę poczekać z aktualizacją programu gdyż Ministerstwo Finansów planuje publikację elektronicznych formatów deklaracji PIT-11 na 7 stycznia 2016 r, a deklaracji VAT-7 i CIT-8 na 28 stycznia 2016 r.

Skrócony wykaz zmian wprowadzonych w najnowszej wersji enova dostępny jest tu: http://netis.com.pl/dokumenty/komunikat_dla_klient%C3%B3w_11.1.5826.pdf.


Na zakończenie chciałbym, w imieniu całego zespołu Netis, złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Życzymy wszystkiego najlepszego, radośnie spędzonego czasu z rodziną, spełnienia marzeń i dużo zdrowia.

NETIS SP Z O.O. INFORMATYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW ul. Chemiczna 1, 61-013 Poznań tel. 727 287 287 biuro@netis.com.pl
zapisz się do newslettera

Podaj poprawny adres

Zaznacz

Design by Solmedia